FruitKis

Volám sa Jozef Kis a fruitcarving patrí medzi moje najväčšie záľuby a koníčky.

Dekoračnému vyrezávaniu do ovocia a zeleniny sa venujem od roku 2006. Úplne prvý kontakt s vyrezávaním som absolvoval ako mnohí z vás a to do surového zemiaku na základnej škole. Vyrezávali sa rôzne hviezdičky a štvorce. Boli to pomôcky na „výtvarnú výchovu“ a robili sme tzv. pečiatky. Technika fruit carving pochádzajúca z Thajska a Číny a vo svete je dlhé stáročia.

Každý vyrezávaný tvar je originál a rukopis tvorcu je nenapodobiteľný. K profesionálnemu zdokonaleniu prispeli moje pobyty v zahraničí, kde som absolvoval odborné kurzy vedené skúsenými lektormi.

Základom zvládnutia tých najťažších techník je obrovská dávka trpezlivosti, dobrý učiteľ a predovšetkým práca s kvalitnými nožmi. Jednoduché tvary sa dajú zvládnuť za niekoľko minút. Zvládnuť však plastické a reliéfne vzory si vyžaduje niekoľkohodinovú sústredenú prácu. Dnes sú najžiadanejšie svadobné motívy z červeného vodového melóna, cukrových melónov, tekvíc ale predovšetkým kvetinové motívy. Tie sa však nedajú nikde kúpiť. Ponúkam vám možnosť nákupu formou internetového predaja.

Prvý internetový obchod na Slovensku poskytujúci dodávky vyrezávaných melónov kamkoľvek v republike s dopravou max. do 24hod.


Kontakt: Jozef Kis, Košice, Slovakia
mob.: +421905301092

FruitKis


rotating image